Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

UNIT Factory - «Кремнієва долина» у Києві ?

В українській столиці з 2016 року запрацювала Школа програмування, яка готує ІТ-професіоналів світового рівня. Цей фантастичний проект дає змогу зазирнути у те, якою буде освіта майбутнього. Формат списаний зі знаменитої французької Ecole 42, а спонсором виступає недержавний Фонд Василя Хмельницького. Від бажаючих - творчої молоді в віці від 18 до 30 років, - вчитися тут немає відбою, тим більше що навчання – безоплатне. Технопарк розмістився в одній із колишніх промзон Києва, на території порізаного на металобрухт Київського мотоциклетного заводу, який фактично вже давно припинив своє існування, - ще з буремних часів Перебудови і становлення Незалежності України.

 Ще відео репортажі від Олексія Ступіна, які зацікавлять студентів-програмістів => #1 , #2 , #3 ...

 

10-11 лютого 2018 року з ініціативи Київського академічного університету НАН України та МОН України (КАУ) відбулись олімпіади з фізики, математики й інформатики для старшокласників. Переможців урочисто нагородили 19 лютого 2018 року.

Співорганізатором усіх цих заходів, що пройшли на території столичного інноваційного містечка UNIT.City, став освітній проект uData School. Олімпіаду з інформатики, до того ж, підтримали Київський природничо-науковий ліцей №145 і Освітній проект «Школа програмування та інформаційних технологій». Оброблення результатів олімпіади з інформатики виконувалося за допомогою програми Dots (автор – М.О. Арзубов, Академічна гімназія №45, м. Харків).

До участі в олімпіадах було запрошено учнів 10–11 класів середніх загальноосвітніх навчальних закладів (усього – близько 90 осіб), які посіли перші 30 місць із відповідних дисциплін під час ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади (м. Київ).

Змагання дали змогу кожному школяреві поринути в світ науки, випробувати свої сили у розв’язанні складних задач і навіть запропонувати власні оригінальні способи їхнього розв’язання. Задачі підготували фахівці КАУ та викладачі механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також вчителі Природничо-наукового ліцею №145 м. Києва, Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер» та Академічної гімназії №45 м. Харкова.

Аби полегшити талановитим юним програмістам  МАН України, академічно обдарованим підліткам швидко інтегруватися до Європейського науково-освітнього простору, в Києві діє програма „Європейські Університети”, що співпрацює з кращими університетами Польщі і Чехії.

"Майбутнє української науки": якими винаходами школярі вражали журі МАН ( У Києві представили найкращі винаходи учнів Малої академії ) 

 

UNIT 

UNIT Factory - «Кремнієва долина» у Києві ?

Колись тут був мотозавод – про нього нагадує димова труба, що стримить над новобудовами. Тепер тут українська «Кремнієва долина». І, коли блукаєш парком високих технологій, що виріс посеред закинутої промзони, хочеться вщипнути себе, аби упевнитись: ти не мариш, це справді Київ.

Говорить керівник UNIT Factory Валерія Заболотна: «Це майбутнє. Це унікальний проект, який ми реалізовуємо тут в Україні. Це вихід на новий рівень підготовки спеціалістів у сфері ІТ».

Тут вчаться майбутні Стіви Джобси. І, як розповідають ініціатори проекту, школа кардинально відрізняється від усього, що пропонує сучасна українська освіта у сфері IT.

Навчання – як комп’ютерна гра. Виконав задачку, отримав бали, перейшов на наступний рівень. Жодних лекцій і викладача біля дошки. Є тільки програма, з якою треба впоратись, Ґуґл для довідки і товариш поряд.

Керівник UNIT Factory продовжує пояснювати: «Тут, коли ти застряг, повертаєшся направо, повертаєшся наліво, кажеш – так, хтось зрозумів, як це робити?»

Студентів не обмежують розкладом занять. У когось пік продуктивності о 7-й ранку, комусь краще працюється вночі. Та й програму, розраховану на три роки, кожен може опановувати у своєму індивідуальному темпі.

 І – головне диво. Нічого не треба платити. Пройшов вступні випробування – значить, станеш студентом.

Валерія Заболотна, керівник UNIT Factory: «Насправді мені здається, що це є неймовірний шанс для дітей України побачити, що можна знайти себе тут, можна отримати освіту навіть якщо ти з регіону, навіть якщо ти не маєш гарний атестат, бо ми не дивимося атестат насправді. Навіть якщо у тебе не дуже гарна англійська мова... У нас тут є дуже різні студенти. Є кияни, забезпечені, із забезпечених сімей. У нас є іногородні, які не дуже можуть себе забезпечити, і ми маємо кухню, в якій вони можуть підігріти власну їжу, а не йти в кафе».

Cеред студентів не лише технарі. Є колишні історики, психологи, навіть колишні поліцейські. Не новачки у програмуванні і ті, хто починає з нуля. Катя Татарченко, яка вже має диплом інженера авіаційного університету, каже: «Для мене важко було навчатися в університеті, тому що це були нудні лекції, і я їх майже не відвідувала, більшість часу проводила на роботі. А сюди мені хочеться приходити, хоча тут немає вчителів і немає якихось жорстоких дедлайнів – типу, ти не прийшов на екзамен, все, ми тебе виганяємо. Ти просто хочеш сюди приходити, тому що тобі подобається».

Вона хоче вивчитись на програміста, щоб вдосконалювати безпеку польотів:  «Оскільки зараз усі літаки автоматизовані, то високий фактор ризику залишається пов’язаний з комп’ютерними системами, які працюють на борту».

 А студент Дмитро Пилипенко мріє, що колись на цьому місці буде його портрет. Каже – українські айтішники ще себе покажуть: «...Люди, які можуть побудувати світ інформаційних технологій в Україні. Оскільки Україна трошки пасе задніх».

 UNIT розшифровується як «Українські національні інформаційні технології». І хоч проект поки що соціальний, інвестиції обіцяють окупитися. До фабрики програмістських талантів пильно придивляються інноваційні компанії, що полюють за світлими головами. Стажування «вшито» до навчальної програми, і це робота у реальних фірмах, над реальними комерційними проектами.

В українській «Кремнієвій долині» ще триває будівництво. Поряд із фабрикою кадрів зводять корпус для стартаперів. А в майбутньому технопарк обіцяє розростися до «міста в місті», де будуть зосереджені хай-тек компанії, інвестори та ІТ-професіонали світового рівня.

І навіть заводській трубі у цьому парку високих технологій обіцяють знайти застосування. Із неї зроблять мистецьку інсталяцію – найвищий у столиці арт-об’єкт.

https://ukrainian.voanews.com/a/silicon-kyiv/3953799.html